Серед найбільш поширених причин повільного з’єднання Wi-Fi і низької швидкості Інтернету:
1. Неправильне розташування роутера, зокрема велика відстань до ваших пристроїв і блокування його фізичними перешкодами , що погіршуе передачу бездротового сигналу.
2. Старовинна модель маршрутизатора, яка може вимагати оновлення програмного забезпечення, що також впливає на швидкість його роботи.
3. Велика кількість пристроїв, які намагаються підключитися до маршрутизатора одночасно, що може перевантажувати мережу і покращувати роботу Інтернету.
4. Наявність програмних пристроїв, які вимагають особливої пропускної здатності, наприклад, ігрових програм, які можуть призвести до повільного підключення до Wi-Fi для інших пристроїв.
5. Робота бездротових сигналів на різних частотах і діапазонах каналів Wi-Fi. У разі використання сусідами того ж каналу, що і у вашій домашній мережі, його пропускна здатність може бути підвищена. Потім слід спробувати зменшити діапазон самостійно при умові відсутності автоматичного регулювання. Далі відзначте діапазон, що частота 5 ГГц пропонує більше каналів Wi-Fi на вибір, ніж діапазон 2,4 ГГц. Хоча покриття може бути кращим у разі вибору першого варіанту, швидкість буде більшою з меншим діапазоном частот.
6. Підключення посторонніх осіб до Wi-Fi, наприклад, ваші сусіди можуть спробувати безкоштовно скористатися послугами вашого Wi-Fi, вставивши легкий пароль до нього.
7. Використання VPN, яке допомагає підвищити конфіденційність в Інтернеті, також може бути причиною повільного Wi-Fi, оскільки додає більше кроків для підключення між пристроєм та Інтернетом.
8. Наявність шкідливого програмного забезпечення на пристрої, яке може працювати в фоновому режимі, підключатися до інших пристроїв через Інтернет і використовувати пам’ять, яка забезпечує роботу Wi-Fi.